KRZYSZTOF CICHEŃSKI

BIO PL
BIO ENG
TEATR AUTOMATON
DONSILENCIO


NOWA WIZJA: EKSKLUZJE, AKTY, SUBLIMACJE

KC - 1 kwietnia, 2017 - teatr automaton /

W najnowszym spektaklu zapewniamy publiczności wgląd w prowadzone przez Teatr Automaton eksperymenty i możliwość zapoznania się z estetycznymi założeniami nadchodzącej wkrótce zmiany. Chętnym proponujemy dwie ścieżki wtajemniczenia (poprzez rozpoznanie bądź katharsis) w filozofię Nowej Wizji, która powstała już w latach czterdziestych XX wieku w West End Barze na Manhattanie.

Ekskluzywne Centrum Cierpienia Emocjonalnego (ECCE) oraz Hodowla Organicznych Manifestów Osobowości (HOMO) to nowe instytucje, umożliwiające przyspieszone wdrażanie tego programu. W laboratoryjnych warunkach, pozwalających na bezpieczne przeżywanie intensywnych stanów psychicznych i duchowych, pod czujnym okiem specjalistów od wielu dziedzin sztuki współczesnej, pensjonariusze przeprowadzają na próbę akty performatywne, które prowadzą do heroicznej indywiduacji. W niedalekiej przyszłości staną się oni trenerami Nowej Wizji, a zgromadzony przez nich kapitał symboliczny pokryje koszty przejścia ludzkości w ostateczną fazę społeczeństwa artystów.

Teatr Automaton od początku swojego istnienia zajmuje się ontologicznym designem rzeczywistości, w ramach której możliwe będzie ocalenie człowieka i kosmosu poprzez ich identyfikację i wzajemne wcielenie. Nie tylko człowiek w kosmosie, ale także kosmos w człowieku – oto jest prawdziwy cel naszego działania.

Premiera: 1 kwietnia 2017
Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnych, Poznań

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Krzysztof Cicheński
Scenografia, kostiumy, video: Julia Kosek
Choreografia: Viktor Davydiuk
Występują: Jakub Olejniczak, Diana Cristescu, Marcin Kluczykowski, Agnieszka Rura, Damian Brzeziński, Karol Nowak, Laura Leish
Współpraca: Filip Brzyski, Łukasz Jata
Plakat i projekt graficzny: Katarzyna Augustyniak
Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA, Teatr Automaton, Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych