KRZYSZTOF CICHEŃSKI

BIO PL
BIO ENG
TEATR AUTOMATON
DONSILENCIO


JOHANNA

KC - 24 października, 2016 - theatre for young audiences /

Porcelanowa Johanna (Joanna, Johanan) jest niemym świadkiem historii trzech dziewczynek, którym nigdy nie było dane się spotkać. Hela, Lisa i Sara pochodzą z trzech środowisk, trzech czasów. Różni je wszystko, narodowość, sytuacja majątkowa, charakter. Łączy natomiast piękna lalka, przepełnione dobrocią dziecięce serca, dom oraz coś czego nie powinien poznać żaden człowiek – doświadczenie wojny, strachu i prześladowań. Autorka pozwala nam powoli poznawać losy dziewczynek przez pryzmat opowiadanych przez nie, subiektywnych dziecięcych historii.

Sztuka „Johanna”, autorstwa Krystyny Chołoniewskiej, zdobyła wyróżnienie w Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży w roku 2015.

Scena Czytana to cykl prezentacji najnowszych sztuk teatralnych w formie czytanej przez zawodowych aktorów. Centrum Sztuki Dziecka powołało ją w roku 2005, zapraszając młodzież poznańskich gimnazjów i liceów na spotkania z autorami oraz ich tekstami o aktualnej i ważnej dla młodych ludzi problematyce: dojrzewania, przemocy, problemów w rodzinie, nienawiści, nietolerancji i in. Teksty pochodzą z zeszytów Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży oraz Konkursów na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Krystyna Chołoniewska

JOHANNA


Czytają: Laura Leish, Anna Prętka, Julia Kosek
Reżyseria: Krzysztof Cicheński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *