BIO PLKrzysztof Cicheński jest reżyserem teatralnym i operowym, dramaturgiem i twórcą angażującym się w liczne inicjatywy edukacyjne. Jego działalność artystyczna zrodziła się z połączenia badań naukowych, podejmowanych przede wszystkim na studiach doktoranckich w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM oraz praktyki scenicznej, realizowanej zarówno na scenach offowych, jak i profesjonalnych. 

W latach 2005-2018 prowadził Teatr Automaton – niezależną grupę artystyczną, z którą wystawił dziesięć spektakli na podstawie własnych scenariuszy. Ostatni z nich, Nowa Wizja – ekskluzje, akty, sublimacje, powstał w 2017 roku w ramach rezydencji w Scenie Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnych w Poznaniu. Wcześniejsze realizacje prezentowane były podczas wielu poznańskich festiwali (Festiwal Wiosny, Międzynarodowy Festiwal „Maski”, Festiwal Stara Gazownia, ARTenalia w Starej Rzeźni). 

W 2014 roku Cicheński zadebiutował w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jako reżyser operowy kameralnym spektaklem The Angel of the Odd B. Coliego. Następnie wyreżyserował między innymi Pagliacci R. Leoncavalla w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Ariodante G. F. Händla w Warszawskiej Operze Kameralnej, Zemsta nietoperza J. Straussa (syna) w Poznaniu i Klothó – the thread of the tales M. Koseckiej w Rijece w Chorwacji. Realizacje te prezentowane były na festiwalach w Budapeszcie, Zagrzebiu i Wiedniu, ostatnią z nich transmitowała na żywo telewizja Arte. 

W ramach współpracy z poznańskim Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Cicheński prowadzi dyskusje z publicznością po spektaklach dla młodzieży, obejmuje merytoryczną i reżyserską opieką przedstawienia przygotowywane przez licealistów, reżyseruje czytania nowych sztuk. W latach 2011-2014 twórca prowadził teoretyczne i praktyczne zajęcia na Wiedzy o Teatrze (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), obecnie współpracuje jako wykładowca z Wydziałem Architektury Wnętrz i Scenografii (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) oraz Wydziałem Wokalno-Aktorskim (Akademia Muzyczna w Poznaniu).